Zakrzep żylny i zawał mięśnia sercowego z antykoncepcją hormonalną AD 2

Celem badania była ocena ryzyka zawału zakrzepowego i zawału mięśnia sercowego związanych ze stosowaniem różnych typów antykoncepcji hormonalnej, zgodnie z dawką estrogenu, typem progestyny i drogą podawania. Metody
Badana populacja
Prześledziliśmy otwartą historyczną kohortę duńskich kobiet, w wieku od 15 do 49 lat, przez 15 lat, od stycznia 1995 r. Do grudnia 2009 r. Ludność została zidentyfikowana na podstawie danych z Danii statystycznej. Unikalny osobisty numer identyfikacyjny nadany wszystkim duńskim obywatelom w chwili urodzenia oraz osobom, które wyemigrowały do Danii, jest wykorzystywany we wszystkich rejestrach publicznych, umożliwiając wiarygodne powiązanie danych między różnymi rejestrami. Statystyka Dania dostarczyła również dane dotyczące długości nauki szkolnej, statusu wykształcenia (trwającego lub zakończonego), statusu życiowego i emigracji. Dane były cenzurowane w momencie śmierci lub emigracji.
Zatwierdzenie do badania uzyskano od Duńskiej Agencji Ochrony Danych. Ponieważ było to badanie rejestru, odstąpiono od wymogu pisemnej zgody.
Punkty końcowe
Dane na temat klinicznych punktów końcowych uzyskano z Krajowego Rejestru Pacjentów, który zebrał diagnozy dotyczące rozładowania od publicznych i prywatnych duńskich szpitali od 1977 r. Oraz Rejestr Przyczyn Śmierci. Odpowiednie kody diagnostyczne są wymienione w Tabeli 1S Dodatku Uzupełniającym, dostępnym wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie. Zidentyfikowaliśmy udar zakrzepowy za pomocą kodu diagnostycznego dla zawału mózgu (który stosuje się zarówno do zakrzepicy mózgowej, jak i zatoru mózgowego) i mniej specyficznego kodu diagnostycznego dla apopleksji mózgowej ; Stwierdzono, że zdarzenia zakrzepowe stanowią 80 do 90% zdarzeń u młodych kobiet, które są klasyfikowane jako udar mózgu.21-23 Nie uwzględniono przemijającego niedokrwiennego ataku mózgu.
Aby ograniczyć analizę do pierwszych zdarzeń, wyłączyliśmy dane z wszystkich kobiet, które otrzymały diagnozę jakiegokolwiek typu zakrzepicy żylnej lub tętniczej przed okresem badania (tj. Od 1977 r. Do 1994 r.). Ponadto dane z kobiet, które miały raka ginekologicznego, brzusznego, piersiowego, płucnego lub hematologicznego przed okresem badania, zostały wykluczone lub, jeśli którakolwiek z tych chorób wystąpiła w okresie badania, były cenzurowane w momencie diagnozy (Tabela 1S w Dodatek dodatkowy).
Krajowy rejestr pacjentów rejestruje również kody chirurgiczne ze szpitali publicznych i prywatnych. Dane z kobiet, które przeszły obustronną wycięcie jajników, jednostronne wycięcie jajników, histerektomię lub zabieg sterylizacji zostały albo wykluczone na początku badania, albo poddane cenzurze podczas operacji (Tabela 1S w dodatkowym dodatku).
Wyniki ciąż i wiek ciążowy po zakończeniu leczenia określono zgodnie z kodami określonymi w Tabeli S w dodatkowym dodatku
[więcej w: fizjoterapia po endoprotezoplastyce stawu biodrowego pdf, wymienniki węglowodanowe kalkulator, gojnik cena ]

Powiązane tematy z artykułem: fizjoterapia po endoprotezoplastyce stawu biodrowego pdf gojnik cena wymienniki węglowodanowe kalkulator