Opieka psychiatryczna pacjenta medycznego ad

Na przykład sekcja o zaburzeniach konwersji, która jest niezbędna w takiej książce, nie jest indeksowana. W pracy na 977 stronach czytelnik powinien móc polegać na dokładnym i wszechstronnym indeksie. Ponadto niektóre częste zaburzenia, które są ważne w psychiatrii konsultacyjnej, są krótkotrwałe. Dyskusja na temat konwersji zasługuje na więcej niż garść stron. To smutne, że nie ma odniesienia do histerii w indeksie, nawet w kontekście historycznym. Pourazowe zaburzenie stresu w związku z chorobą jest w minimalnym stopniu brane pod uwagę. Dyskusje na temat leczenia dzieci i młodzieży, z ważnymi wyjątkami, zostały pominięte. Nie ma wystarczającej dyskusji na temat złożonych napadów częściowych. Książka traktuje hipnozę powierzchownie i niedostatecznie, a bardzo niewiele o kulturalnych aspektach choroby. Podobnie, rozdział poświęcony psychoterapii indywidualnej wydaje się zbyt krótki i ogólny, by być bardzo pomocnym. Równowaga jest problemem. Z 3 stronami na temat konwersji i 2 (choć doskonałe) na temat hipochondrium, w jaki sposób redaktorzy uzasadniają poświęcenie 9 stron seksualnym aspektom rehabilitacji po urazach rdzenia kręgowego, 21 stron snu, 15 stron w znieczuleniu wysokiego ryzyka w terapii elektrowstrząsowej oraz nadmierna liczba stron do choroby wysokościowej. Doskonały rozdział na temat neurologii obejmuje parkinsonizm, myasthenia gravis, udary mózgu, stwardnienie rozsiane i epilepsję, ale konsultanci psychiatrzy zajmują się wieloma innymi zespołami neurologicznymi. Ten sam argument dotyczy sekcji dotyczącej chorób tkanki łącznej.
Mam również kilka uwag na temat opinii redakcji. Nieuzasadnione spekulacje na temat tego, czy osoby poddające się dializie płacą podatki dochodowe i zwroty okazjonalne, takie jak zestresowany chroniczny nałogowiec , tak naprawdę nie należą do takiej książki. Niektóre rozdziały implikują bardziej zdecydowane podejście do leczenia niż obecnie. Wreszcie niektóre z pism są po prostu złe: Możliwy syndrom konstelacji jest nieodłączny w niektórych przypadkach. Co to oznacza.
Ta książka będzie przydatna do konsultacji z psychiatrami i należy do działających bibliotek wielu innych. Wiele z tego jest naprawdę doskonałe. Jest to wczesna wersja, z nieodłącznymi problemami książki, która prawdopodobnie stanie się klasykiem. Nie mogę się doczekać kolejnej edycji.
Lloyd A. Wells, MD, Ph.D.
Mayo Clinic, Rochester, MN 55905

[przypisy: nfz bydgoszcz skierowania, oseltamiwir, stomatologia chorzów ]

Powiązane tematy z artykułem: nfz bydgoszcz skierowania oseltamiwir stomatologia chorzów